Labioplasti

Labioplasti

Vajen dudaklarının büyük, sarkık, kırışık, koyu renkli veya asimetrik olması sebepleriyle tercih edilebilir.

 “Normal” bir labia (vajinal dudak) kavramı net olmamasına rağmen,  iç dudakların büyük dudakların dışına taşmaması normal kabul edilebilir. İç dudakların genişlemesi sonucunda hem estetik hem de fonksiyonel bazı problemler ortaya çıkabilmektedir. Labium dediğimiz dudakların büyük olması vajinal enfeksiyon sıklığını artırabilir. Yine bazı kadınlar; iç çamaşırı veya bikini gibi kıyafetlerin üzerinden labialarının belirgin olması,  kıyafetlere sürtünmekle acı ve rahatsızlık hissi yaşamaları, spor yapmada zorluk, cinsel ilişki sırasında labialarının vajina içine doğru girmesiyle acı hissetmeleri gibi sebeplerle vajinal dudak estetiğine ihtiyaç duyarlar. 

Labioplasti, vajen dudaklarını yeniden boyutlandırılmasını veya yeniden şekillendirilmesini içeren cerrahi bir işlemdir. 

Lokal  veya genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Ortalama 30 dk süren bir operasyondur. Hasta, aynı gün ya da operasyondan 1 gün sonra taburcu olabilir. Hasta işlemden 1 gün sonra ayakta duş şeklinde banyo yapabilir. Ameliyat sırasında eriyen dikişler kullanılması sebebi ile dikiş aldırmaya gerek duyulmaz. Operasyon sonrasında iz kalmamaktadır ve sonuçlar kalıcıdır. Labioplasti ameliyatından sonra enfeksiyon riskine karşı en az 2-3 hafta süre ile denize ve havuza girilmemeli ve cinsel ilişkiye ara verilmelidir. Bu ameliyat özeldir, tecrübeli ellerce yapılması şarttır çünkü kesilen küçük dudakların geri dönüşümü yoktur. Kişiye özel teknik seçimi planlanması çok önemlidir. Labioplasti için gelin ön görüşme yapalım, size özel teknik seçimlerini konuşalım.

Genital Bölge İç Dudak Estetiği & İç Dudak Sarkması Operasyonu Tedavi Özeti

Operasyon İsmi Labioplasti & Labiaplasti Hastanede Yatış Süresi 0-1 gece
Operasyon Süresi 1-2 saat İşe - Sosyal Hayata Dönüş Süresi 10-14 gün
Anestezi Türü Genel- Spinal Tam İyileşme Süresi 6- 8 hafta
İstirahat Süresi 7 gün Sonuçların Kalıcılığı Sürekli

Genital Bölge Dış Dudak Estetiği & Büyük Dudaklarının Küçültülmesi Operasyonu Tedavi Özeti

Operasyon İsmi Labia majora redüksiyonu & labia majoraplasti Hastanede Yatış Süresi 0-1 gece
Operasyon Süresi 1-2 saat İşe - Sosyal Hayata Dönüş Süresi 10-14 gün
Anestezi Türü Genel- Spinal Tam İyileşme Süresi 6- 8 hafta
İstirahat Süresi 7 gün Sonuçların Kalıcılığı  Sürekli

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat