Kimyasal Yolla Genital Bölge Beyazlatma Zararlı Mıdır?

Kimyasal Yolla Genital Bölge Beyazlatma Zararlı Mıdır?

Genital bölge beyazlatma işlemi; farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilen genital bölge kararlamaları için uygulanan bir yöntemdir.

Genital bölge beyazlatma işlemi; farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilen genital bölge kararlamaları için uygulanan bir yöntemdir. Kimyasal ve değişik yöntemlerle uygulanan çeşitli genital bölge beyazlatma yolları mevcut. Bunların sağlığa zararlı olup olmadığı ise; merak edilen bir konu. Şimdi konunun ayrıntılarına ve işlemin zararlı olup olmadığına değinelim:

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

Genital bölgede kararma; değişik nedenlerden kaynaklanabilir. Yaygın olarak; doğum kontrol hapı kullanımı, terleme ve hormonal sorunlar nedeniyle oluşabilir.

Genital Bölge Kararması Sebepleri Nelerdir?

Yukarıda sayılan etkenler dışında da genital bölge kararması oluşabilir. Bu nedenler temel olarak şu şekildedir:

  • Kilo alımı sebebiyle oluşan kararmalar
  • Genetik etkenler
  • Yaşın ilerlemesi
  • Yanlış iç çamaşırı seçimi
  • Genital bölgede enfeksiyon olması

Genital bölgede oluşan kararmaların yarattığı en büyük sorunlardan birisi; kişilerde özgüven eksikliğine neden olmasıdır.

Genital Bölge Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazer ile yapılabilen genital bölge beyazlatma işlemi; hekim muayenesinin ardından gerçekleştirilir. Kalıcı olarak yapılabilen lazer ile genital bölge beyazlatma işleminin sağlıklı olup olmadığı konusu; tartışılan bir konudur. Bu uygulamanın dışında çeşitli kimyasalların kullanımıyla da beyazlatma işlemi yapılmaktadır.

Kimyasallar Kullanılarak Yapılan Genital Bölge Beyazlatma İşlemi Zararlı Mı?

Kimyasal peeling tarzında müdahalelerle de beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Ancak kimyasal içeriklerin kişinin oldukça hassas olan genital bölgesinde kullanılmasının sağlık açısından sakıncalı olduğu bir gerçektir. Lazer ile yapılan tedavi işleminde ise; tıpkı lazer epilasyonda olduğu gibi belli sakıncalar mevcut olmaktadır.

Genital bölge ağartma amacıyla kullanılan bazı kremler ve kimyasal peeling yapılması amacıyla asit içeren solüsyonlar; bu alanla ilgili hizmet veren kurumlarda uygulanabilmektedir. Ancak etkinliği ve sağlık üzerindeki tesiri henüz yeterli şekilde araştırılmamış olan içerikler olduğu söylenebilir.

Bunun yanı sıra; lazer yöntemi de etkinliği olan ancak sağlık üzerinde ileriye dönük olumlu olumsuz sonuçları üzerinde çalışmaların net olmadığı bir alandır. Yine de bu işlemi yaptırmayı tercih edenler için; lazer yönteminin daha kalıcı ve etkin olduğu söylenebilir. Şimdi bu işlemin ayrıntıları hakkında merak edilen içeriklerden bahsedelim:

Lazer İle Genital Bölge Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Bu konuyla ilgili en fazla merak edilen konular arasında lazer işleminin ne kadar sürdüğü sorusu gelmektedir. Genelde tek seansta gerçekleştirilen işlemin ardından; lazer uygulanan bölgede soyulma meydana gelebilir. Uygulamanın ardından; yaklaşık 1 aylık sürenin ardından etkileri daha net anlaşılabilir.

Lazer İle Beyazlatma İşlemi Ağrı Yapar Mı?

Lazer ile beyazlatma işleminde; uygulama yapılacak bölge uyuşturulur. Bu nedenle işlem sırasında ve sonrasında çoğunlukla ağrı duyulmaz. Fakat şişlik ve kızarıklık oluşur. Bunun için de genelde krem reçete edilir.

Lazer İle ve Diğer Kimyasal Yollarla Genital Bölge Beyazlatma Güvenli Bir İşlem Midir?

Kimyasal madde ile yapılan işlemlerin güvenliği konusunda net bir veri olmamakla beraber; genel olarak insan yapısına zarar verebilecek içeriklerin kullanımının zararlı olduğu doğrudur. Lazer uygulamasında ise; farklı karşıt yorumlar devreye girmekte ve ileriye dönük net etkileri bilinmemektedir.

Genital Bölge Beyazlatması İçin Doğal İçerikler Var Mı?

Genital bölge kararması ile ilgili olarak evde doğal şekilde yapılabilecek bazı kürler vardır. Bunlar için de bir uzmandan fikir alınarak deneme yapılabilir. Örneğin 1 kahve fincanı elma suyu, yarım tatlı kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı vazelin ile evde hazırlanan bir kür bulunmaktadır. Herhangi bir uygulamadan önce uzmana danışmak gerekir. Ardından bu tarz yöntemler denenebilir.


Blog

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat