Vajina Estetiği Ameliyat Fiyatları

Vajina Estetiği Ameliyat Fiyatları

Vajinal estetik, birçok kadının tercih ettiği bir genital bölge estetik operasyonudur. Vajinal estetiğin birçok farklı biçimi bulunmaktadır.

Vajinal estetik, birçok kadının tercih ettiği bir genital bölge estetik operasyonudur. Vajinal estetiğin birçok farklı biçimi bulunmaktadır. Her biçim, kadınların şikayetçi olduğu başka bir duruma hizmet etmesi amacıyla düzenlenen operasyonlardır.

Vajinal estetik, kadınların genital bölgesinde memnun olmadıkları herhangi bir parçasının estetik ameliyatlara tabi tutularak düzeltilmesi işlemidir. Bu anlamda vajinal estetik türleri arasında;

  • Labial Düzeltme ve Küçültme
  • Vajina Daraltma
  • Kliteroplasti
  • Kasık Kaldırma
  • Doğum İzlerinden Kurtulma gibi prosedürler bulunmaktadır.

Vajinal estetik, kadınlarda özgüven arttırıcı niteliktedir. Özellikle spor kıyafetlerinin üzerinden görünümün estetik olmaması, cinsel hayattaki problemler ve genel anlamda doğum veya çeşitli sebeplerden kaynaklanan görünümün düzeltilmesi için yapılmaktadır.

Vajinal Estetik Neden Yapılır?

Vajinal estetik neden yapılır sorusunun cevabı oldukça çeşitli olsa da genel bir cevap vermek gerekirse, kadının vajinal görünümden memnun olmaması sebebiyle yapılan estetik operasyonları olarak bahsetmek mümkündür. Bununla birlikte bu memnun olunmayan görünüme sebep olan çeşitli durumlar da bulunmaktadır.

Özellikle doğum sırasında ve sonrasında gelişen komplikasyonlar, genital estetik gerektirebilmektedir. Kadınların genel olarak zor ve sancılı bir doğum geçirmesinden kaynaklı olarak vajinada yırtılma veya bozulmalar görülebilmektedir. Vajinanın genişlemesi veya deformasyona uğraması gibi problemleri ortadan kaldırmak için bu tarz operasyonlar tercih edilebilir.

Anatomik nedenleri de bulunan vajinal deformasyonlar vardır. Vajina iç ve dış dudaklarının büyük veya geniş olması gibi problemleri düzeltebilmek için estetik müdahaleler yapılabilir.  Vajina bölgesinde sarkma görülmesi de düzeltilmek istenen bir başka durumdur. İdrar kaçırma veya cinsel birlikteliklerde sorunlara yol açabilen bu durum estetik ameliyatlar ile düzeltilebilmektedir.

Vajinal Estetik Nasıl Yapılır?

Vajinal estetik ameliyatları, günümüzde kadınlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Estetik ameliyatları genel anlamda kişinin özgüvenini ve hayata bakış şeklini değiştirdiği operasyonlar olarak bilinmektedir. Genel anlamda hem görünüm hem de cinsel hayata katkısı olması adına birçok genital bölge operasyonu yapılabilmektedir.

Genital bölge operasyonları genel anlamda zor ve sancılı olarak görülmemekle birlikte ameliyat sonrasında da dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Vajinal estetik nasıl yapılır sorusunun karşılığı ise oldukça basittir. Her ameliyat biçimine göre değişse de birkaç ortak noktaları bulunur. Özellikle vajinal estetik ameliyatlarında anestezi uygulanması ve uygulanmaması kişi ve anestezi uzmanı tarafından tartışılarak çözülebilecek durumlardır. Her genital bölge ameliyatında anestezi kullanılması zorunlu değildir. Bölgesel ve lokal anestezi şeklinde de ameliyat yürütülebilmektedir.

Bunun dışında günlük hayata dönme süreci oldukça kısadır. Hastalardan 3-5 gün arası istirahat etmesi, daha sonra kademeli olarak günlük rutinlerine dönmeleri istenir. 10 gün sonra ise genel yaşama uyum sağlayabilecek duruma gelinir. Ancak deniz, sauna, havuz ve cinsel birliktelik gibi durumlar için en az 1-1.5 ay beklenilmesi gerekmektedir.

Vajinal Estetik Fiyatları

Vajinal estetik fiyatları özellikle yapılacak olan ameliyat ve uygulanacak prosedürlere bağlı olarak değişebilmektedir. Her hastane ve doktor için özel olarak fiyatlandırma yapılabilir. Kişinin istediği uygulamaya ve uygulamanın zorluğuna bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterebilse de her kadın için araştırma yapılarak doğru doktor ve hastane seçimi önerilmektedir.

Vajinal estetik ile hayatın oldukça değişebileceği bilinmekle birlikte genital bölge estetiklerinin genel anlamda rahatlık ve komfor sağladığı da unutulmamalıdır. Yalnızca görünümü değil, kendine güveni ve cinsel hayattaki performansı arttırmak için de genital bölge estetiği oldukça kullanılan bir yöntemdir ve geçtiğimiz yıllarda kadınlar tarafından tercih edilme oranı oldukça artmıştır. Genital estetik operasyonları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir ve detayları öğrenerek araştırma yapabilirsiniz.


Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat